Oblíbené produkty
Košík je prázdný
Obchod Hraček

Kuky

Kuky se vrací (2010) je loutkový film Jana Svěráka, ve kterém pasáže s loutkami doplňují hrané části. Film vypráví o tom, jak rodiče malému synovi, který je astmatik a nemůže proto mít hračky, v nichž se drží prach, vyhodí plyšového medvídka Kukyho. Kluk si pak představuje Kukyho cestu ze smetiště zpátky domů, při které medvídek zažije různá dobrodružství, potká různá zvířata (liška, motýl, šnek, žába) či např. kapitána von Hergota.

Malého kluka hraje režisérův syn Ondřej. Inspirací k filmu bylo dílo Františka Skály, který ale práci na filmu odmítl. Postavy tak vytvořil výtvarník Jakub Dvorský.

Film získal desetimilionový grant od Státního fondu pro podporu a rozvoj české kinematografie.

Kuky se vrací byl přítomen v hlavní soutěži na karlovarském filmovém festivalu v roce 2010 a získal zvláštní cenu poroty, tj. druhou nejvyšší festivalovou trofej.

Film byl nominován na 8 Českých lvů (nejlepší film, režie, kamera, hudba, střih, zvuk a výtvarný počin a vedlejší cena filmových kritiků a teoretiků za nejlepší hraný film), nominace za hudbu, střih a zvuk proměnil. Získal také Českého lva za nejlepší plakát.

APEK Asociace


Obchod Hraček
Doručení do dvou dnů, kdekoliv po ČR
Obchod Hraček
Rádi Vám odpovíme na Vaše dotazy
Obchod Hraček
S námi ušetříte!
Obchod Hraček
Obchod Hraček
Přihlášení
E-Mail
Heslo

Zapomenuté heslo: [ Získáte zde ]

potvrzení